Ангел Дрескачев, техничар велешката болница вечерва ѝ порача на власта дека направиле огромна грешка со последните „мерки“ против коронавирусот.

До граѓаните: Уживајте во поклонетата предизборна слобода. И чувајте се дечки. Не сакам да се сретнеме на инфективно

До власта: Направивте огромна грешка. Ви благодариме за шамарот што ни го удривте.

Искрено ваш: Техничар Ангел, порача Драскачев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.