Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук информира дека уште еден доктор го загубил животот како последица Ковид-19.

Уште една жртва доктор. Нека почива во мир нашиот колега од Крушево, д-р Вангел. Сочувство и добро здравје до семејството, информираат од АСМЛ.

Уште една жртва доктор.
Нека почива во мир нашиот колега од Крушево,д-р Вангел
Сочувство и добро здравје до семејството!

Posted by Асоцијација на специјализанти и млади лекари-АСМЛ on Saturday, 5 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.