Од утрово е активен твитер профилот @VFilipche на министерот за здравство д-р Венко Филипче.

Продолжете да го следите профилот за навремено и точно информирање, информираат од Министерството за здравство.

Инаку, во текот на минатиот месец профилот на министерот беше ставен на рестрикција од страна на Твитер, а тогаш од Министерството за здравство информираа дека тоа е поради внесен погрешен код за верификација при логирање на профилот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.