Летото е сезона, во која преферираме да го прочистуваме организмот. Може да јадеме во изобилство свежо овошје и зеленчук, кои ни помагаат за детоксикацијата на телото, но и да го намалиме вишокот килограми. Меѓу плодовите кои сакаме да ги јадеме се сочните праски.

И не на последно место, праските се моќен афродизијак и се погодни за вашата исхрана.

Споделуваме тридневен прехрамбен план, по кој, ако се чувствувате добро, може и да го продолжите.
Важно е додека го почитувате режимот да пиете многу вода и да не ги засладувате пијалаците со шеќер и вештачки засладувачи. Снимете си ја диетата. Менито во неа е едно и исто за трите дена.

појадок
1 чаша кафе или чај засладени со мед
1 праска
кофичка кисело млеко

Пред ручекот
10 парчиња сурови бадеми

ручек
Пилешко месо на скара
1 праска

ужина
1 чаша јогурт

вечера
2 варени јајца
1 праска
1 чаша јогурт

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.