Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил апелираше да му се помогне на бездомник кој е во тешка здравствена положба и проси на Партизанска.

Пред Зегин на Партизанска, карши Буњаковец, проси човек со тешка гангрена на ногата до колено. Ве молам некоја болница да го загрижи или организација.

Пред Зегин на Партизанска, карши Буњаковец, проси човек со тешка гангрена на ногата до колено. Ве молам некоја болница да го загрижи или организација.

Posted by Sasho Tasevski on Wednesday, May 13, 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.