Сузана Николовска е новата директорка на скопската Клиника за Кожни болести. Николовска е именувана на местото на сменетата директорка Нина Цаца Биљановска откако пред неколку дена таа беше разрешена.

Таа во моментот е хоспитализирана на Клиниката за инфективни болести во Скопје откако и беше потврден коронавирус.

Цаца Биљановска една недела криела дека има симптоми на корона вирусот и нормално си одела на работа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.