В.д Директорот на ЈЗУ Општа болница „Борка Талески“ издаде наредба вработените во Одделението за максилофацијална хирургија на работни места стоматолози специјалисти по максилофацијална хирургија и орална хирургија, во текот на редовно работно време во смени и кога се приправни да ги згрижуваат повредените пациенти кои што ќе побараат здравствена услуга од областа на оториноларинтологија, пишува „Курир.мк“

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.