Стоматолози од приватната здравствена установа Др. Ванчо во Тетово споделија видео на социјалните мрежи како танцуваат во скафандери и маски, со цел преку позитивни мисли полесно да оди справувањето со корона вирусот.

„Малку позитива за убав ден и борба со негативните мисли“ – пишува на споделеното видео.

#drvanco #oralsurgery #covid19

Малку позитива за убав ден и борба со негативните мисли. 🍀ПЗУ 'Др. Ванчо'

Gepostet von PHI Dr.Vanco / ПЗУ Др.Ванчо am Dienstag, 26. Mai 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.