Веќе не мора да се грижите за габичните инфекции на стапалата, на ножните прсти. Може да се ослободите од неа на потполно природен начин.

Јогурт

Само намокрете ги стапалата во јогурт или полијте ги и оставете да се исуши. Потоа измијте ги со ладна вода, јогуртот е богат со бактеријата Ацидофилус која спречува инфекции.

Сода бикарбона

Измешајте сода со ладна вода, во однос еден спрема три, откако ќе ја измешате смесата нанесете ја на вашите чевли и оставете да се исуши на сонце. Со ова ќе ги уништите сите бактерии кои може да преминат на вашите нозе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.