Самохраната мајка од Ѓорче Петров Станка Димова се уште има потреба од протеинско млеко, лекарства и храна, но моли да не ѝ се дава лажна надеж и сите кои ѝ доаѓаат во посета со ветувања дека ќе ѝ помогнат да престанат да го прават тоа.

Таа е револтирана што треба уште еднаш да ги прави сите испитувања што веќе ги има направено за ФЗО да ѝ одобри срества за операција.

За поддршка за операцијата за оштетување на хранопроводот и желудникот потребно е да донираме или барем да помогнеме веста да стигне до повеќе луѓе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.