Министерот за здравство на денешната редовна прес-конфренција извести дека бебето кое е заразено со Ковид 19 е добро.

Заразеното бебе на коронавирусот кое е на Инфективната клиника во Скопје е во добра и стабилна состојба, кажа Филипче.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.