Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Македонија јавно реагира на соопштенијата што веќе ги објави Република, а ги дистрибуира Лекарската комора на чеко со директорката на Клиниката за гастроектерохепатологија Калина Гривчева Старделова.

На соопштението, без да се наведе датум и време, лекарите се упатуваат да гласаат на изборите за ново раководство на Лекарската комора во Библиотеката на Клиниката каде што директорива Старделова, која е кандидат на изборите.

Изборите за ново раководство во Лекарската комора минуваат како што минуваше и мандатот на актуелната претседателка Калина Старделова – Гривчева, со малверзации, обвинуваат лекарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.