Во соседството како бомба одекна веста дека директорката на скопската клиника за кожни болести заразена со коронавирус одела на работа и држела семинар. Социјалните мрежи до постови каде докторката доби бројни критики и погрдни титули.

Инаку титулата „Го**о на годината“ иако е 10 03, ја понесе лекарката од Скопје, која ги игнорираше симптомите и со тоа сите колеги од целата клиника ги смести во карантин. Докторка, не неписмена овчарка од Кораб. Балканот: расадник на дегенерици, пишува на социјалните мрежи.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.