Во најголемиот вакцинален пункт во земјава, салата „Борис Трајковски“ во Скопје, се игра, се пее на целиот глас на песната „Вакцина“ од Александар Митевски и Драган Спасов – Дац.

Здравствените работници во исчекување на пациентите за вакцинации денот го започнуваат со песна и игра.

Еве како изгледа тоа низ видео:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.