Проследете ја во живо прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче, по најновиот биланс на заболени од корона вирус, кој денеска до 12 часот, изнесува 201.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.