Во медија центарот на Владата, со почеток од 14.30 часот, минисетрот за здравство, Венко Филипче и минситерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, ќе одржат прес-конференција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.