Информирајте се, заштитете се и смирено!, вели д-р Александар Митов, доктор по јавно здравје.
Погледнете го видеото во кое тој советува што треба да се направи за да се заштитиме од коронавирусот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.