Ивана Атанасовсма-Николовска е козметичарка и шминкерка која на жените кои се на хемотерапија или боледувааат им подарува бесплатно јапонско исцртување на веѓи, пишува „Женски магазин“.

Ивана решила на својата професија да ѝ даде хуманитарен карактер, и да им помогне на дамите кои на било каков начин ги загубиле веѓите повторно да се чувствуваат убаво и да си ја вратат самодовербата. Инспирација ѝ е нејзината мајка, која ѝ самата била болна од карцином.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.