Несекојдневен лекарски случај забележан во градот Хинжоу во Кина. Во увото на 24-годишен пациен биле пронајдени десетина бубашваби.

Младиот Кинез прво побарала помош од своето семејство, жалејжи се на силна болка во увото. Кога погледнале во неговиот ушен канал тие забележале голем инсект.

Специјалистот за уво, грло и нос Жонг Јин за кинеските медиуми го потврдил случајот, додавајќи дека кога интервенирале, во увото на Кинезот пронашле повеќе од десет малечки бубашваби, но и десетина јајца. Докторот потврдил дека ги отстраниле сите инсекти, едно по едно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.