Во екот на корона вирусот и децата стануваат жртви и лесно можат да се заразат. Иако тие не се во толкава опасност како возрасните, лекарите сепак имаат неколку совети како да ти третираат своите деца во однос на исхраната додека се во домашен карантин.

Тие советуваат децата да конзумираат доста овошје и зеленчук, како и суплементи од цинк, бозел и аронија.

Секако , треба да се изнесат и на чист воздух барем еден час во денот.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.