Во последните 24 часа во земјава се регистирани 1.210 новозаразени граѓани, но и 32 починати од корона вирусот.

Според министерството за здравство, 451 пациент се оздравени.

Во моментов има 11.769 активни случаи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.