Министерот за здравство, Венко Филипче потврди дека лицата кои избегале од штипската болница се пронајдени.

Двете лица кои избегале од штипската болница се пронајдени и се ставени во изолација. Повеќе детали и резултати од тестирањето на утринскиот брифинг, напиша Филипче на својот фејсбук профил.

Двете лица кои избегале од штипската болница се пронајдени и се ставени во изолација. Повеќе детали и резултати од тестирањето на утринскиот брифинг.

Posted by Венко Филипче on Friday, 28 February 2020

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.