Теренската вакцинација за четврток 29.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Тетово – Жеровјане, Г.Седларце, Радиовце, Теново, Стенче, Волковија, Гургурница

Гостивар – Србиново, Трново, Падалиште, Страјане

Берово – Владимирово

Струмица – Едрениково

Кочани – Мородвис

Кичево – Челопеци, Лисичани, Миокази, Речани, Орланци

Македонски Брод – Локвица, Девич

Велес – Раштани, Бузалково

Скопје – Д.Количани, Г.Количани, Пагаруша

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.