Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска во 15:00 часот, ќе одржи прес-конференција.

Прашањата за оваа прес-конференција може да ги испратите на [email protected], со нагласување на медиумот од кој доаѓа прашањето и назнака дека прашањето се однесува за оваа прес-конференција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.