Зоран Заев, Венко Филипче, Бојан Маричиќ, Бујар Османи, Стево Пендаровски, Оливер Спасовски, Петре Шилегов, Никола Димитров… носителите на јавни функции се вакцинираа против корона. Тие сакаа да испратат порака до граѓаните дека вакцинација е неопходна за да се извлечеме од кризата во која не донесе Ковид 19.

Испратија порака и ги покажаа мускулите… кој мускул, кој стомак…

Фото: СДК.МК

 

(фото: ВОА)

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.