На социјалните мрежи се појавија фотографии од ѓубре кое ја претвора Шар Планина во депонија. Ова не е прв пат, овој туристички бисер кој со години наназад е запуштен и оставен на забот на времето да е огледало на негрижата на надлежните, но и на туристите кои го посетуваат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.