Запуштените скијачки центри и понатаму се дават во отпад. Негрижата на надлежните, но и на посетителите на скијачките центри, постојано се евидентира од посетителите и  се споделуваат фотографии на социјалните мрежи. Ова е сликата на Попова Шапка деновиве.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.