Полицискиот час што беше воведен пред 12 дена во Франција не е доволен за забавување на ширењето на коронавирусот. Тоа го соопшти на на денешната прес-конференција пoртпаролот на француската влада Габриел Атал.

Тој потврди дека се разгледуваат различни сценарија – од продолжување на тековниот полициски час до воведување на ново строго „заклучување“ во државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.