Во последниве 24 часа, по изработени 1562 теста, регистрирани се 316 новозаразени со Ковид-19 во Македонија.

Оздравеле 681 пациент, а починале 11 пациенти позитивни на вирусот.

Денеска здравствените власти објавија дека Комисијата за заштита од заразни болести на утрешната владина седница ќе предложи воведување на полициски час кој ќе трае од 22:00 до 05:00 часот следниот ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.