На 65 години почина познатиот тетовски лекар, началникот на кожното одделение при Клиничката болница Тетово и специјалист дерматовенеролог Фатмир Рушани, јави Тетово инфо.

„Роден е на 3 мај 1956 година. Дипломирал на универзитетот во Приштина во 1984 година, додека специјализирал дерматовенерологија на државниот универзитет во Скопје во 2003 година, информираа од неговото семејство.

Погребот на починатиот ќе се изврши денес по пладневната молитва.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.