За некои пациенти, прележувањето на Ковид-19 често резултира и со пневмонија како и други заболувања поврзани со респираторниот систем. Но, еден од најдобрите начини да си помогнеме себеси се вежбите за дишење, кои можат да помогнат во зголемување на капацитетот на белите дробови, слободно дишење, па и намалување на стресот и анксиозноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.