На социјалните мрежи објавена е фотографија од изгледот на Струшката автобуска станица. Коментарот на фотографијата  е:

“А автобуска во Струга?😫
Баш денес сликав неколку фотографии кога пристигнав од Белград. Стамота, депонија”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.