Во Тетово и Гостивар наставата во првите две недели од новата учебна година ќе почне оналјн а потоа по истекот на овој период повторно ќе се одлучува. Одлуката ќе важи само за средните училишта. Ваков договор паднал на состанокот кој утрово го имаше градоначалничката на Тетово со Министерот Филипче.

Вчера градоначалничката Теута Арифи побара првите три недели наставата да се одвива онлајн поради лошата епидемиолошка состојба во градот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.