Синот на Иван Огњановски, пациентот кај кој е донирано срцето при првата трансплантација во Македонија, Васил Огњановски денеска во изјава за медиумите истакна големо сочувство до фамилијата и голема благодарност што со донирањето спасиле три животи.

Тој додаде дека со неговиот татко сакаат да се запознаат со семејството на починатата, и порача дека срцето на нивната ќерка, мајка, сестра се уште чука и тоа ги поврзува!

Изјава на синот на пациентот кај кој е донирано срцето при првата трансплантација во Македонија

Posted by TV21 on Saturday, 23 May 2020

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.