Објавена е листата со контакти од општинските кризни штабови, соопшти денеска Владата.

Како што се наведува во владиното соопштение, листата со контакти на општинските кризни штабови се наоѓа на веб страната „ koronavirus.gov.mk”.

Листата граѓаните можат да ја најдат на следниов линк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.