На Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар денеска ќе бидат пуштени во употреба новите операциони сали на Одделението за ортопедија.

На отворањето, најавено е присуство на министерот за здравство Венко Филипче и директорот на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар Илир Хасани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.