Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19.

Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега не покажуваат знаци на вирусот.

Во моментов негувателката е во добра здравствена состојба.

Во Тетово денеска се регистрирани 13 нови случаи на Ковид-19. Инаку, од отворањето на градинките во Тетово позитивни на коронавирус излегоа две негувателки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.