Итната медицинска помош од Куманово поради недостиг на возила и персонал, а во контекст на новонастанатата состојба со Ковид 19, започна да врши селекција на повиците.

Како што информираат од Итната помош за порталот „Кумановски муабети“ се примаат повици само за животно загроувачки состојби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.