Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава воздухот е најзагаден кај Ректоратот при УКИМ, а веднаш после него се Тетово и Куманово, па следи скопската општина Гази Баба, потоа Ѓоче Петров и Центар.

Воздухот како и изминативе денови е најлош кај Ректорат со 61 ПМ 10, а зад него се Ѓорче Петров со 48 и Центар со 47.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.