Најитно се бара донор на плазма со крвна група Б+ со прележан Ковид-19 за пациент на 41 годишна возраст. На социјалните мрежи Јасна Радуловиќ побара помош за пронаоѓање на донор за крвна плазма.

Контакт 078312137 Ирена, Ве молам споделувајте, Многу е Итно!!!, пишува во апелот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.