По топлото време и вистинската пролет среде зима, следат нагли и лоши промени на времето, кои лошо ќе влијаат на здравјето на граѓаните.

Следи силен ветер, дожд и снег, наместа грмежи и голем пад на температурите, по оние над 20 степени деновиве.

Ако сте метеопат треба особено да внимавате бидејќи промените секако не се здрави. На сите чувствителни или хронично болни лица им се препорачува да бидат внимателни.

Можни се главоболки, вртоглавици, нервоза и омалаксаност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.