Граѓаните кои имаат проблем нема кому да се обратат. Надлежните не ги слушаат нивните молби и потреби во ова исклучително тешко време.

Од понеделникот молам за лекарска помош за татко ми, кој има 69 години, на секој број се јавив и во Скопје и во Тетово, никој не покажа грижа од надлежните, за денес на тестот за корона да испадне позитивен. Поздрав од Тетово, напиша Наташа Апостолска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.