Министерството за здравство соопшти дека со амандман ќе интервенира, да ги повлече измените на Законот за здравствена заштита што се однесуваат на делот со трансплантација на органи заради лекување.

МЗ е отворено за секаква дискусија, јавна дебата, а наша цел е заедно со сите чинители да ги надминеме разликите за доброто на граѓаните и пациентите, се вели во соопштението на Министерството за здравство.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.