Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски испрати порака до неговите сограѓани?

По вчерашната голгота на социјалните мрежи во Битола за изолација на македонски граѓани во локален хотел, како и за едниот заболен со Ковид-19, Претседателот на ЛДП испрсти позитивна порака до сограѓаните на својот Фејсбук профил:

Како што и кажав. Вирусот не е во Епинал, вирусот е во градот и во државата.
Битола не е изолирано општество.

Убеден сум дека хуманоста доминира и ќе победи во Битола.

Вирусот не бира по вера, пол, општествена положба, политичка ориентација.
Затоа злобата и различностите треба да ги тргнеме на страна и сите да се сплотиме во овие тешки моменти.

Да си помогнеме едни на други.

Со мислите и молитвите сум со моите драги пријатели и сограѓани кои имаат заразен член од фамилијата.
Друже, Ти посакувам побрзо заздравување.

Битола е со вас, исто како што сте Вие, цело време со и за Битола и битолчани.

Бидете силни и со верба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.