Министерот за здравство проникливо ни порача дека е загадено, па ако веќе не мораме, да не излегуваме од дома, да носиме маски и да јадеме моркови и банани, пардон, храна богата со антиоксиданси. На неговото блескаво решение на проблемот со загадувањето, исто толку шеретски му одговори Ивор Мицковски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.