Здружение за помош на заболени од ХМЛ денеска на Медицинскиот факултет во Скопје ќе го одбележи Меѓународниот ден на заболените од Хронична миелоична леукемија – ХМЛ.

По тој повод ќе бидат одржани едуктивни предавања со цел на подигање на свеста и дополнувањето на актуелните сознанија во врска со ХМЛ заболување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.