Една медицинска сестра од Клиниката за дигестивна хирургија во Скопје е позитивна на коронавирусот, а 17 нејзини колеги, болничари и медицински сестри се во изолација.

Работата на клиниката не е компромитирана и одделението функционира нормално. Нема доктори во изолација, изјави министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конфренција.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.