На одбележувањето на Светскиот ден на детето, едно мало јуначе извојува голема победа.

Среќниот Хектор заѕвони на ѕвончето на Детската клиника во Скопје, со што ја означи победата во здравствената битка која беше принуден да ја води од мали нозе.

Среќно дете е здраво дете!

Денес, на Меѓународниот ден посветен на децата, малиот Хектор си оди дома, здрав!

Чао Хектор и се гледаме на твојот прв натпревар во фудбал, за тебе навиваат сите медицински сестри и лекари!, пишува персоналот од Детска клиника.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.