Софија Куновска на својот фејсбук профил напиша:

Не знам како не е јасно дека нема веќе предупредувања во смисол дали некој бил неодамна во странство или бил во контакт со заразено лице. Не можеме да се потпираме на податоци. Веќе мораме да се однесуваме со секој со кој сме во контакт како да е позитивен на COVID -19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.