Техничките проблеми кои вчера ги имаше електронскиот систем „Мој термин“ се отстранети. Надлежните се пофалија со промените и новитетите кои ги воведоа пред неколку дена, но ветија и дека ќе проверат дали се злоупотребува итното упатување на пациентите, објави „Телма“.

Најново во „Мој термин“ се два типа на упат. Лекарите вчера веќе издале 4500 такви упати.

Лекарите ни кажа дека обично најмногу се чека за офталмолошките прегледи и оние за ехо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.